November - Kasım / Noviembre 2003 filmini 720p kalite türkçe altyazılı izle

Tiyatro ve sanatın, değişimi hızlandırıcı gücü, Achero Mañas ın hafif, idealist, hayat ve umut dolu bu filmine ilham sağlıyor..

Yakın gelecekte, bir grup aktör, insanların birbirleri için karşılıksız hiçbir şey yapmadıkları, aşırı bireyci doksanların son dönemini hatırlar. Oyunculuk okulunda hayal kırıklığına uğrayan ve hocasının basmakalıp derslerinden bıkıp sokaklara yönelen Alfredo Baeza nın öyküsü anlatılmaya başlanır. Alfredo, sanatın dünyayı değiştirebileceğine ya da, belki daha doğrusu, dünyanın vaziyetini değiştirirebileceğine hâlâ inanmaktadır. Özgür düşünceli arkadaşlarıyla bir araya gelip Kasım adını verdikleri tiyatro grubunu oluşturur; para kabul etmeyeceklerine dair temel bir prensibe dayanan kendi manifestolarını yaratırlar. Metro, caddeler ve herhangi bir kamu alanı sanatsal yaratıcılık mekânına dönüştükçe eğlence başlar. Oyuncular yoldan geçenlerle karşılıklı iletişim kurarlar: oyun oynar, şarkı söyler, çılgın kostümler giyip dans eder, kendilerini ifade etmek için pek çok farklı yöntem denerler. Polis malzemelerine el koyduğunda, bu grubu sadece daha fazla ateşler ve performansları gittikçe daha yüklü bir sosyal bilinç kazanır. Gerilim artar, ancak grup para karşılığı bir iş teklifi aldığında hangi yoldan gitmeleri gerektiği konusunda oyuncuların fikirleri birbirlerinden farklıdır..

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 1 ay önce
IMDB Puanı 7.8
IMDB Oy Sayısı 3.510
Film Süresi 104 dakika
Yapım Yılı 2003
Film Dili İspanyolca
Ülke İspanya
Tür Komedi Dram
Yönetmen Achero Mañas
Senaryo Achero Mañas Federico Mañas
Oyuncular Óscar Jaenada Ingrid Rubio Javier Ríos Juan Díaz

November - Kasım / Noviembre 2003 yorumları

 • blackblue1

  blackblue1

  1 yıl önce
  0
  cevap yaz

  hayatım da izlediğimi en iyi filmler arasında.

  • torebey

   torebey

   1 yıl önce
   0
   cevap yaz

   Filmin ana fikri, bir Sanatçının marjinalliğini toplumun sınırları tayin etmemeli. Bu fikre karşı olsam da filmi keyifle izledim.