Arrival - Geliş 2016 filmini 720p kalite türkçe altyazılı izle

Gizemli bir uzay gemisi dünyaya iniş yapar. Amaçlarının ne olduğu bilinmeyen uzaylılarla iletişim kurmanın yolları aranmaya başlar. Uzaylılarla iletişim kurması için bir dil bilimcisi olan Dr. Louise Banks hükümet tarafından göreve çağrılır. Uzaylıların barışçıl mı yoksa istilacı mı olduğu çözülmeye çalışılacaktır. Başrollerini Amy Adams ve Jeremy Renner’ın paylaştığı Arrival filminin yönetmen koltuğunda ise Denis Villeneuve oturuyor.

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 3 hafta önce
IMDB Puanı 7.9
IMDB Oy Sayısı 451.606
Film Süresi 116 dakika
Yapım Yılı 2016
Film Dili İngilizce Rusça Mandarince
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Tür Dram Gizem Bilim Kurgu
Yönetmen Denis Villeneuve
Senaryo Eric Heisserer
Oyuncular Amy Adams Jeremy Renner Forest Whitaker Michael Stuhlbarg

Arrival - Geliş 2016 yorumları

 • muasperver

  muasperver

  1 yıl önce
  1
  cevap yaz

  Filmi izleyenler youtube'dan Barış Özcan'ın ilgili videosunu da izlesinler mutlaka. Filmin derinliğini ve tutarlılığını anlamak adına önemli.

 • Furkanfg112

  Furkanfg112

  1 yıl önce
  3
  cevap yaz

  2016'nın en iyi filmi buydu bence

  • bora1019

   bora1019

   1 yıl önce
   0
   cevap yaz

   Yavaş ilerliyor ama çok güzel bitiyor.

   • emredor

    emredor

    1 yıl önce
    0
    cevap yaz

    Evrenin dilini bilirsen zamanda gezersin.

    • Mubuan

     Mubuan

     1 yıl önce
     7
     cevap yaz

     Bu filmi beğenmedim. Neden mi? 1) Çünkü filmde "vay anasını, meğerse kadın geçmişi değil geleceği hatırlıyormuş" dedirten sürpriz dışında filmde izlemeye değer bişey bulamadım 2) Çünkü filmde bize geleceği gösteren bir dil öğreten ileri düzey medeniyete sahip varlıkların Ahtapotumsu ya da Kalamarımtrak bir görünüsünün olması bana çok komik geldi 3)Çünkü Louise'in gelecekte Çin generali ile yaptığı telefon konuşmasını hatırlaması mümkün değildir. Louise o konuşmayı o gün yapacak olsaydı gelecekte hatırlardı. Halbuki Louise'nin o kunuşmayı o gün aniden yapması mümkün değildir, şaşkınlık içindedir ve ne yapması gerektiğini bilmiyor. Bu çok ciddi bir mantık hatasıdır. Geleceği meydana getiren bu günkü yaptıklarımız ve vermiş oldugumuz kararlardır. Henüz verilmemiş bir kararın meydana getireceği bir gelecek mümkün değildir. Bilemiyorum siz de kavrayabildiniz mi? 5) Nedense herkes gemilerin neden o bölgelere indiğini soruyor. Hiçkimse neden 12 adet gemi var diye sormuyor. Neden 20 gemi değil, ya da dünyada 7 kıta var neden 7 gemi değil de 12 gemi yeryüzüne iniyor? Hristiyan inancına göre Hz. İsa öldükten sonra geriye kalan 12 havari dünyanın çesitli bölgelerine gitmiş ve oralardaki insanlara o dönemki hak din olan hristiyanlığı tebliğ etmiş yani hristiyan bakış açısıyla insanlığı aydınlatmıştır. Filmde de 12 gemi dünyanın çeşitli bölgelerine inerek geleceği gösteren/aydınlatan bir dil öğretip gidiyor. Alın size gizli Hristiyan propagandası. İŞTE BU NEDENLERLE BEN FİLMİ BEĞENMEDİM...

     • EvandroRoncatto

      Bu filmi bir şey yapalım da insanlar şaşırsın diye çektiklerini sanmıyorum ilk olarak . O yüzden de şaşırtmadı diye beğenmemek yanlış olur.

      • EvandroRoncatto

       2. Olarak Ahtapotları evrim teorisine göre yapmışlardır büyük ihtimalle . Son evrimleşen ırk maymundan değilde ahtapottan gelmiştir .

       • EvandroRoncatto

        (Yav alt satıra geçicem diye enter'a basıp duruyorum :D bu son :D) hektapotlar zamanı bizimki gibi düz bir çizgide yaşamıyorlarmış en son olarak onu öğreniyoruz belki yazı dilleri de o yüzden düz çizgilerden çok yuvarlak desenlere sahiptir . Ama son söylediğine tamamen katılıyorum malesef holywood gişe filmlerinin çoğu dünyayı kendilerinin kurtardığına/kurtaracağına diğer ülkelerin, kültürlerin kötüye hizmet ettiğini göstermek üzerine mutlaka bi kaç dokunuş yapıyolar

        • EvandroRoncatto

         Şimdi muasperver'in dediği gibi Barış Özcan'ın videosunu izledim o benim demek istediklerim daha güzel anlatmış :)

     • aydin_67

      aydin_67

      1 yıl önce
      4
      cevap yaz

      Düşük tempolu sıkıcı bir filmdi. Amy Adams'ın hatırı için seyrettim.

      • suicidalpony

       İzledikten sonra hayatı sorgulatan, üstüne düşündüren başarılı bir film olmuş.Filmin sonlarına doğru olayı kavrayınca falan bir aydınlanma yaşıyorsunuz.Ben izlerken çok keyif aldım izlemeden geçmeyin derim.

       • ertgrlkurt

        Çok değişik garip bir filmdi. İyi anlamda yani

        • Hitta

         Hitta

         7 ay önce
         0
         cevap yaz

         heyecanla açıp zor bitirdim.Sevmedim ya.

         • Zikuvikuzi

          "Uzaylı" konusuna farklı bir konsept getiren film